שיקום הפה

 
שיקום הפה הוא תחום שלם בעולם רפואת השיניים, הכולל בתוכו המון תתי התמחויות שנועדו בעצם לספק מענה כולל ומקיף במקרים שבהם צריך לשפר, לסדר ולטפל באזור הפה, ובמילים אחרות - בשיניים ובלסתות.
 

מתי יש צורך בהליך שיקום הפה?

 
יכולות להיות סיבות רבות הדורשות שיקום פה מלא או חלקי:
  • במקרה של חבלה חמורה כתוצאה מתאונה, מכה או נפילה יגרם נזק מידיי ומשמעותי בחלל הפה.
  • מצב של הזנחה ובעיות היגיינה שנמשכו במשך שנים רבות יכול לגרום להצטברות נזקים דנטליים שיובילו לשחיקה שבגללה הלסתות התעוותו ואין אפשרות או שקיים קושי לסגור את הפה.
  • עששת שהובילה לריקבון שיניים ולאובדן שיניים חמור ביותר
  • נסיגה וספיגת העצם עלולה לגרום למצב שבו השיניים נושרות
 
 
שיקום הפה
 
 

איך ממלאים את החלל שנוצר?

 
כל תוכנית לשיקום הפה מתחילה מבדיקה פשוטה של רופא שיניים. במסגרת זו עליו לבדוק מה חומרת הנזק שממנו המטופל סובל, ולתפור לו תוכנית בהתאמה אישית, כדי לשפר משמעותית את המצב הקיים ואפילו לאפשר לו לפתוח דף חדש וליצור עבור חיוך מושלם מ- א' ועד ת'.
 
הכול מתחיל עם שחזור שיניים, על מנת לשפר את תיפקוד השיניים והפה וגם את המראה האסתטי. לשם כך מבצעים השתלות שיניים. לעתים, קיים צורך בהרמת סינוס ובהשתלת עצם על מנת לבצע את ההשתלה המתוכננת. במקרים אחרים, ניתן לנקוט בצעדים אחרים כדי לנסות להציל את השיניים או לשפר את מצבן, למשל - באמצעות כתרים, שתלים, גשרים ותותבות.
 

כמה זמן התהליך לוקח?

 
כשמדברים על שיקום הפה, חשוב לזכור שמדובר במעין מקצה שיפורים רחב היקף, הכולל בתוכו מספר היבטים. כלומר מדובר בתוכנית פעולה, המותאמת לכל מטופל באופן אישי לפי צורכיו המאובחנים על ידי רופא מומחה בתחום, שכוללת בתוכה טיפולים שונים המתבצעים בו זמנית בלסת התחתונה והעליונה, על מנת להגיע לתוצאה הרצויה. חשוב לציין שיש צורך במספר טיפולים ושיקום הפה לרוב לא מתבצע בפגישה אחת. מספר הטיפולים נקבע בהתאם למצב המטופל.
 

 
לתיאום פגישת ייעוץ עם ד"ר טוקוב סולומון, התקשרו:072-3256767.