ציפוי חרסינה לשיניים - כמה זמן מחזיק?

 
ציפוי של חרסינה (למינייט) הוא אחד מהטיפולים הוותיקים שקיימים בשוק, אך בשנים האחרונות הוא עבר שדרוגים ועדכונים שהפכו אותו להיות טיפול מודרני, חדשני ומתקדם.
הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על הטיפול, למה הוא משמש ולכמה זמן הוא מחזיק.
 

מתי משתמשים בציפוי של חרסינה לשיניים?

 
המהות העיקרית של הטיפול היא אסתטית, כלומר לא מדובר כאן על טיפולים שהמטרה שלהם היא לטפל בבעיות כמו עששת או שיקום של הלסת.
הסיבה העיקרית לשימוש בציפוי חרסינה היא כדי להלבין את השיניים, ולתת להם מראה נקי ואסתטי. לצד זאת, אפשר להשתמש בציפוי גם כדי לתקן בעיות אסתטיות קלות כמו מרווח בין השיניים או לתקן בעיות קלות של סימטריה או שברים קטנים בשן.
 

כיצד מבוצע הטיפול?

 
כדי להבין את הטיפול צריך קודם כל להכיר את המבנה של השן.
החלק החיצוני של השן הוא האמייל, שהוא חומר קשיח ושקוף יחסית, שהמטרה העיקרית שלו היא להגן על הרקמות הרכות של השן ולהעניק לה את החוזק שמאפשר לנו ללעוס את המזון.
מתחת לשכבת האמייל נמצאת שכבה רכה יותר, זהו הדנטין, הגוון הטבעי של הדנטין הוא צהבהב.
כדי לצפות את השיניים יש קודם כל צורך לשייף את שכבת האמייל ולהסיר חלק מזערי ממנה. לאחר השיוף יוצרים תבנית של השיניים, שמותאמת באופן אישי וברמת דיוק גבוהה לכל מטופל ומטופל. התבנית הזו משמשת כדי ליצור את הציפוי כך שיתאים כמו כפפה ליד.
בגלל שתהליך יצירת הציפוי הוא אינו מיידי, מצפים את השיניים באופן זמני כדי להגן על השיניים, וכאשר ציפוי החרסינה הקבוע מוכן – מסירים את הציפוי הזמני ומתקינים את ציפוי החרסינה.
 
 
 

שיניים לבנות, חזקות ובריאות

 
בעבר הרחוק השתמשו בשיטות בסיסיות כדי לייצר את ציפוי החרסינה, דבר שהוביל לכך שההתאמה לא הייתה טובה מספיק והציפוי נטה להיסדק ולהישבר, אך היום כאשר עושים את העבודה בצורה טובה, איכותית ומקצועית, מקבלים תוצאה איכותית ומותאמת אישית.
ציפוי החרסינה מעניק לשיניים מראה לבן, בהיר, נקי ואסתטי במיוחד.
כאמור, זו גם הזדמנות לתקן פגמים קלים בסימטריה של השיניים.
מאחר והחרסינה היא חומר עמיד במיוחד, הוא מחזיקה למשך שנים ארוכות ורבות.
יתרון נוסף של הטיפול הוא חיזוק של השיניים, לאורך השנים שכבת האמייל הטבעית של השיניים נשחקת והופכת להיות דקה יותר, ולכן ציפוי החרסינה יוצר עוד מעטפת של הגנה.
 

איך לשמור על התוצאה לאורך זמן?

 
אומנם ציפוי החרסינה האיכותי הוא חזק ועמיד לאורך זמן, אך חשוב מאוד להמשיך ולשמור על היגיינת פה טובה ונכונה, גם כדי למנוע התפתחות של עששת וגם כדי להסיר לכלוך שעשוי להכתים את הציפוי וכמובן שיש צורך להמשיך ולהגיע לניקוי שיניים אצל שיננית, ולהימנע ככל האפשר מעישון ומצריכת משקאות כמו קפה וקולה, שנוטים להכתים את השיניים.
 

 
רוצים חיוך מושלם עם שיניים לבנות ובריאות? צרו קשר עוד היום עם מרפאת ד"ר טוקוב סולומון: 03-6345505