סתימות שיניים

 
לצערנו הרב, המזון הנפוץ ביותר בתרבות המערבית עשיר בסוכרים ובעמילנים. גם השתייה הקלה שרובינו נוהגים לשתות בבית או במסעדות עשיר מאוד בסוכרים. מדובר בחומרים שפוגעים בנו בכל רמה בריאותית שהיא ומסבים נזק רב. אך בראש ובראשונה הם מזיקים בעיקר לשיניים, במיוחד אם אין הרגלי היגיינה טובים, המסייעים לשמור על בריאות השיניים. לכן כמעט כל אדם צריך סתימות.
 

סתימות – הפתרון לעששת

 
הסוכרים גורמים עששת – מחלה שנוצרת גלל פעילות של חיידקים ("קריוס ובקטוס"), המפרישים חומצה שגורמת להתפרקות השן ולהרס של מרכיביה. ההרס הוא למעשה חור בשן, וכדאי לתקן אותו יש צורך לעשות בסתימה.
 

מהי סתימה (שחזור שן)?

 
הסתימה נועדה לשמור על שלמות השן ולאפשר לה לבצע את עבודתה כמו כל שן בריאה ולהחזיר לה את הצורה והמראה המוכר, ובמילים אחרות - לשחזר את השן המקורית. המטרה היא למנוע מהעששת להתפשט בחלל הפה. לכן, כדי לעצור אותה, הרופא שיניים צריך לסלק את החומר העששתי מהשן (הריקבון), והוא ממלא את החלק החסר בשן באמצעות סתימה. חשוב לבצע את התהליך מוקדם ככל הניתן כדי לא לגרום נזק לשיניים נוספות, ולפני שנגרמת פגיעה במוך השן ויש צורך בטיפול שורש. לכן חשוב להקפיד לבוא לביקורת אחת לחצי שנה-שנה, ולא רק כשחשים בכאבים.
 
 
סתימות שיניים
 
 

אילו סתימות קיימות?

 
במשך שנים רבות סתימות היו עשויות מחומר שעשוי סגסוגת מתכת ושנקרא אמלגם, אך בשנים האחרונות קיימים פתרונות נוספים, על מנת לשמור על המראה האסתטי של השן. אחד החומרים המוכרים ביותר בתחום הוא החומר המורכב קומפוזיט, שצבעו מזכיר את צבעה המקורי של השן.
 

מדוע חשוב להחליף סתימות?

 
חשוב לדעת שלמרות שביצעתם סתימה, עדיין יכולה להתפתח עששת באזור שבין הסתימה עצמה לשן המקורית. במקרים כאלה הפתרון הוא להחליף את הסתימה הישנה בחדשה.
 

אפשר להימנע מסתימות!

 
על מנת למנוע סתימות, צריך למנוע למעשה את הופעת העששת. לשם כך חשוב מאוד להקפיד לצחצח שיניים כמו שצריך, לפחות פעמיים ביום, לשמור על היגיינת הפה באמצעות חוט דנטלי ושטיפת פה ולמנוע הצטברות של רובד חיידקים על משטחי השיניים. כדי ללמוד איך לשמור על השיניים, כדאי לתאם הדרכה עם השיננית שלנו.
 

 
לתיאום בדיקה שתעזור לכם לשמור על השיניים שלכם, פנו אלינו עוד היום: 03-6345505