סוגי השתלות שיניים ושתלים

 
השתלת שיניים הוא טיפול שמיועד לאנשים שחסרות להם שיניים, כאלה עם שיניים רקובות, שיניים שבורות וחסרות תקנה. השתלת שיניים מהווה למעשה מעין שחזור של השיניים החסרות אשר מתבצע באמצעות חומרים שונים המדמים את השיניים הטבעיות.

השתלת שיניים מהווה חלופה מלאכותית ארוכת טווח ויעילה מאוד עבור שיניים אבודות. אם כי ישנם אנשים רבים שנמנעים מלגשת לתהליך השתלה בשל חוסר ידע בעניין או להיפך, בשל חששות לגבי אופן הטיפול וההחלמה לאחריו. על כן, ננסה לפרט במאמר הבא אודות השתלות שיניים ושתלים ולהבהיר נקודות שונות שקשורות לעניין.
 

השתלת שיניים - תהליך העבודה

 
לפני הכול חשוב להבין מהו תהליך העבודה של טיפול השתלת שיניים. אז ככה, לפני תחילת הטיפול יש להגיע לפגישת ייעוץ במרפאת שיניים, רופא השיניים יבצע בדיקה מקיפה, יראה את מצב הפה ויקבע את סוג הטיפול המומלץ. כמו כן, יבצע הרופא סדרת מדידות וצילומים כמו צילום CT ובדיקות דימות נוספות על מנת לתכנן את המיקום המדויק עבור השתלים. תהליך ההשתלה עצמו מתבצע תחת הרדמה מקומית בכדי למנוע כאב. רופא השיניים חושף את עצם הלסת על ידי חתך בחניכיים, מחדיר לשם את השתל ותופר את המקום. לאחר מספר חודשי המתנה, כאשר השתל נקלט היטב, חושף רופא השיניים את פתח השתל ומתקין עליו את המבנה שיהיה הבסיס לכתרים.
 
 
השתלות שיניים בבת ים
 
 

סוגי השתלות שיניים

 
ישנם שלושה סוגים עיקריים של השתלות שיניים – השיטה הקלאסית, השתלה ביום אחד והשתלה בשיטת 4 ב-1.
השיטה הקלאסית – זהו התהליך שפירטנו קודם, תהליך המורכב משני שלבים עיקריים – החדרת השתלים ושיקום השיניים על ידי כתרים.
השתלה ביום אחד – זהו תהליך השתלה שחוסך מהמטופל להמתין חודשים רבים בין ההשתלה לבין העמסת המבנה מכיוון ששני השלבים מתבצעים בטיפול אחד.
השתלה בשיטת 4 ב-1 – בשיטה זו מחדירים 4 שתלים בצורה טרפזית והיא מאפשרת לחבר אליהם מספר גדול יותר של שיניים במצב בו אי אפשר להחדיר שתלים כמספר השיניים.
 

כיצד משפיע מצב הפה על בחירת סוג ההשתלה?

 
אין ספק כי אחד הפרמטרים העיקריים בבחירת סוג טיפול הוא מצב הפה, כך שאנשים שהפה שלהם במצב אופטימלי יכולים לבחור בטיפול מהיר. לעומת זאת כאשר יש דלדול עצם, צריך להשתמש בתחליף ובמצב כזה אין אפשרות לבצע טיפול השתלה ביום אחד ויש צורך ללכת על השיטה הקלאסית או לבחור בטיפול בשיטת 4 ב-1.
 

ההבדלים בין סוגי השתלים השונים

 
החומרים מהם עשויים השתלים שמשתמשים בהם כיום הם טיטניום וזירקוניה שהם בעלי מראה קרוב ככל האפשר למראה של שיניים טבעיות. ההבדלים שבין השתלים השונים באים לידי ביטוי במראה פני השטח של השתל, בעיצוב השתל ובאיכות היצרן. ההעדפה הברורה היא להשתמש בשתלים ארוכים ורחבים אשר מתאימים לממדי העצם במקום בו חסרות השיניים. כך שבמקום שיניים טוחנות, מחדירים שתלים עבים יותר ובמקום שיניים חותכות משתילים שתלים צרים יותר.
 

 
אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ולתאם פגישת ייעוץ במרפאה, כדי לשמוע על התהליך ולקבל ייעוץ מקצועי מרופאי השיניים עתירי ידע וניסיון.