מה מותר לאכול אחרי ניתוח שתלים?

 
השתלת שיניים היא תהליך מתקדם וחדשני שמאפשר לפתור הרבה מאוד בעיות, ואין ספק כי הוא תורם גם למראה האסתטי של השיניים ולביטחון העצמי, וגם לאיכות החיים ולשמירה על בריאות השיניים.
יש כמה דברים שאתם צריכים לדעת לקראת ניתוח השתלת שיניים, כדי להיערך בהתאם וכדי לעזור לקליטה טובה של השתל.
 

איך להתכונן לניתוח?

 
השתלת שיניים היא פרוצדורה מאוד נפוצה ומתקדמת, עם סיכויי הצלחה מצוינים. כמובן שכדי שהניתוח יעבור בהצלחה חשוב לעבור תהליך של הכנה שכולל בדיקות ומעקבים, ותכנון של מהלך הניתוח.
ברוב המקרים אפשר לבצע את ההשתלה באמצעות הרדמה מקומית, כך שגם ההכנה וגם ההתאוששות קלים ומהירים יותר, אלא אם מדובר בהרדמה כללית לא צריך להיות בצום לפני הטיפול, אך אנחנו ממליצים לאכול ארוחה קלה כדי שלא תסבלו מבחילות או מתחושה של כבדות.
חשוב כמובן לצחצח את השיניים לאחר הארוחה. בהתאם למידת הסיכון ולמצב החניכיים, רופא השיניים ינחה אתכם האם להתחיל טיפול אנטיביוטי לפני הניתוח.
 
 
ד"ר סולומון - השתלות שיניים בבת ים
 
 

השעות שלאחר הניתוח

 
השתלת השיניים עצמה היא פעולה קצרה ומהירה יחסית (כמובן שזה תלוי גם בכמות השתלים שצריך לבצע), ומאחר וההרדמה מקומית – תוכלו לעזוב את המרפאה זמן קצר לאחר סיום הטיפול, כמובן במידה ותרגישו טוב.
בשלב זה ההרדמה המקומית מתחילה להתפוגג, כך שבוודאי התחושות באזור הפה לא יהיו רגילות. אנחנו ממליצים שלא לאכול או לשתות עד שההרדמה מתפוגגת לחלוטין, בגלל השינוי בתחושתיות.
ביום שלאחר הניתוח מומלץ להימנע לחלוטין ממשקאות חמים או קרים מאוד, ולאכול רק מאכלים רכים לאחר טיפול השינויים כגון:
פירה, פסטה, מעדני חלב למיניהם.
מומלץ להימנע לחלוטין מצריכת אלכוהול ומעישון – או לפחות לחכות איתם כמה שיותר אחרי הניתוח.
 

בימים שלאחר הניתוח

 
בגלל שעברתם פרוצדורה כירורגית, כחלק מתהליך ההחלמה הטבעי של הגוף יכול להיות שתסבלו מנפיחות באזור, וכמובן מרמות מסוימות של כאב. תוכלו כמובן להיעזר במשככי כאבים, ולהניח קומפרסים קרים על הלחי כדי להקל קצת על הכאבים והנפיחות.
בשלב זה אתם יכולים לחזור בהדרגה לאכול בצורה רגילה, אבל חשוב מאוד שתהיו קשובים לגוף ולהרגשה שלכם. מומלץ להימנע בשלב הזה ממזונות קשים ודביקים, כדי לא להפעיל לחץ מיותר על אזור השתל. כדאי לעבור בהדרגה מאוכל רך ופושר למזון רגיל, ולא להעמיס בבת אחת על החניכיים.
במקביל לחזרה לשגרה חשוב מאוד גם להקפיד על היגיינת הפה בהתאם להנחיות שקיבלתם מרופא השיניים.
את צחצוח השיניים צריך לעשות בעדינות, מבלי לגעת באזור של השתל עצמו.
 

למה אתם צריכים לשים לב?

 
כאמור לאחר ההשתלה טבעי שתסבלו מנפיחות וכאבים באזור השתל, תחושות שיכולות להימשך כמה ימים ואף כשבועיים – תלוי בחומרת המצב.
לעיתים תחושת הכאב יכולה לדעוך ואז להחמיר שוב, אך אם אתם חוששים שמשהו אינו תקין, או שפתאום הכאב מחריף מאוד, או שהוא מלווה בדימום או בחום גבוה – חשוב מאוד ליצור קשר באופן מיידי עם מרפאת השיניים על מנת לקבל הנחיות נוספות.
 

 
אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ולתאם פגישת ייעוץ במרפאה, כדי לשמוע על התהליך ולקבל ייעוץ מקצועי מרופאי השיניים עתירי ידע וניסיון.