כתר בשיניים

 
כתר בשיניים הוא אחד האלמנטים החשובים ביותר שקיימים לצורך שיקום הפה, ובהחלט שמו מעיד על כך. הוא נועד כדי לצפות שיניים שנפגעו בעקבות טראומה שנגרמה למקום או טיפול דנטלי כלשהו (הנפוץ ביניהם הוא טיפול שורש). ליתר דיוק – הכתר נועד לצפות את כתר השן, המכונה גם כותרת השן – אותו חלק החיצוני של השן שניתן לראות בעיניים: הוא מכוסה בשכבת אמייל ובולט מתוך החניכיים שלנו.
 

משן פגועה, לשן שהיא מלכה!

 
כתר לשיניים הוא בעצם תחליף סינתטי לכותרת הטבעית של השן, לאחר שזו נחבלה. הוא יכול להיות במקרים מסוימים זמני ובמקרים אחרים קבוע, וזה מאוד תלוי בנסיבות המקרה. הכתר המלאכותי מכסה את השן מכל הצדדים שלה, ומעניק לה מראה נקי ונעים לעין ומגן עליה מפני פגיעות בעתיד.
 

סוגי כתרים

 
כיום השוק מוצף בכתרי שיניים שההבדל ביניהם הוא בחומר שממנו הם עשויים, בהרכב המתכות שמהן הכתר עשוי, רמת עמידותם, מיקומם המיועד בפה וכדומה. כמובן, שכל אחד מהפרמטרים האלה משפיע בסופו של דבר גם על המחיר. בין סוגי הכתרים הנפוצים כיום ניתן למצוא: כתרים יצוקים, כתרי חרסינה מאוחים למתכת, כתרי זירקוניה, כתרים המשלבים בין חרסינה לזירקוניה וכתרי E MAX, הנחשבים למילה האחרונה בתחום.
 
 
כתר בשיניים
 
 

כתרים כחלק בלתי נפרד מאסתטיקה דנטלית

 
כתרים משמשים גם במסגרת של טיפולים אסתטיים לפה. לרוב הציפוי של הכתר עשוי מחסינה דקה במיוחד, כך שהוא "מתלבש" על הציפוי הטבעי של השן ואינו פוגע בה. כך ניתן לתקן הרבה פגמים אסתטיים, למשל: מרווחים א-סימטריים, שיניים עקומות, שחוקות או שבורות, גבהים שונים של השיניים, התפוררות של השן הקיימת ועוד.
 
היתרון המשמעותי של הכתר האסתטי נעוץ בעצם העובדה שהוא לא רק פתרון אסתטי, אלא תורם לחוזקן וגם ליציבותן של השיניים. במידה ואתם מעוניינים בטיפול זה, חשוב שתדעו שמדובר בסדרה של שניים-שלושה מפגשים, ושמדובר בהליך מהיר שלרוב גם לא כואב.
 

 
במרפאת השיניים של ד"ר טוקוב סלומון מבצעים כתרים איכותיים שמותאמים באופן אישי לכל מטופל. התקשרו לתיאום פגישת ייעוץ: 052-9123873