יישור שיניים בבת ים

 
שיניים עקומות עלולות לא רק לפגום במראה האסתטי, אלא הרבה מעבר לכך: הן עלולות לשבש את הדיקציה, לפגום ביכולת הנגיסה והאכילה ולגרום לנזקים דנטליים משמעותיים, מאחר ואין גישה לניקוי דנטלי אופטימלי של השיניים. מחלת העששת היא אחת הצרות הקטנות שעלולה לצוץ בעקבות הקושי לנקות את השיניים. לכן, חשוב להקדים תרופה למכה. גשר בשיניים הוא הפתרון האידיאלי במקרים שבהם השיניים צמחו בצורה עקומה.
 

איך זה עובד?

 
גשר בשיניים מפעיל כוח על השיניים והלסתות לאורך תקופה ממושכת, כך שהשיניים הבעייתיות זזות אט-אט עד שהן מתיישרות. מדובר בתהליך שיכול להימשך כמה חודשים ועד שנתיים לכל היותר. חשוב להיות בתקופה הזו במעקב, כדי לבדוק שתזוזת השיניים מתרחשת כמצופה, ואם יש צורך להזיז את הסמכים כדי לתת להן זווית טובה יותר. הסבלנות בהחלט משתלמת כי בסוף התהליך המטופל יוצא עם שיניים ישרות ואיכות חיים גבוהה.
 
 
גשר בשיניים
 
 

יישור שיניים באמצעות גשר - מתי כדאי להתחיל?

 
אחרי שכל השיניים כבר בקעו, והילד מספיק גדול ואחראי כדי לשמור על האסתטיקה של השיניים ולשתף פעולה עם רופא שיניים, כדאי להתקין גשר לשיניים או סמכים. לרוב נהוג בגיל העשרה המוקדם.
 

יישור שיניים למבוגרים

 
בשנים האחרונות ניתן לזהות שתהליך יישור שיניים פונה לכל טווח הגילאים ויש לו גם ביקוש רב, לרבות בקרב האוכלוסייה המבוגרת. יישור שיניים למבוגרים מיועד בעיקר לאנשים שלא זכו לקבל את הטיפול בילדותם וכעת מבקשים לטפל ברווחים שיש להם בין השיניים או לספק מענה אסתטי לשיניים עקומות. רוב המבוגרים יעדיפו שתהליך יישור שיניים יתבסס על טכניקה שמסתירה את הגשר בפה, משמע שהגשר והסמכים הפנימיים יהיו מוסתרים ושקופים.

בעבר, תהליך יישור שיניים היה מורכב יותר ובמהלכו נדרש היה להרכיב גשר בולט ממתכת שמגיע עם גומיות. במהלך השנים התפתחו מגוון טכניקות שמאפשרות יישור שיניים גם למבוגרים שלא רוצים שהסביבה תזהה את הטיפול והם ירגישו חופשיים לחייך ולדבר, באמצעות מענה טכנולוגי ורפואי מתקדם שקוף ונסתר מהעין. היום קיימות שיטות יישור השיניים שלא מצריכות גשר והן גם מועדפות על ידי רוב האנשים שנזקקים ליישור שיניים ממבוגר ועד קטן, שמעוניינים במענה הולם ובהשגת מראה וחיוך יפה.


 

לאילו מבוגרים טיפול זה יכול להתאים?

 
יישור שיניים כיום אינו מצריך גשר בולט שמעוות את הלסת, ועל כן הוא יכול להתאים בעיקר לאנשים מבוגרים שרוצים יישור שיניים וחשוב להם מאוד שהמראה האסתטי של הפנים יישאר. יש מספר שיטות ליישור שיניים, אך מדובר בתהליך שלא יתאים לכל אדם מבוגר, לרבות אנשים מבוגרים שסובלים מבעיות חניכיים חוזרות ונשנות או מחוסר שיניים בפה או מנעד של בעיות היגיינה בחלל הפה. יחד עם זאת, ניתן למקסם בקרב מבוגרים את המצב בו כל אחד כמעט יוכל לבצע את הטיפול על ידי פתרונות יצירתיים רבים שיש כיום בעולם רפואת השיניים, אולם לצורך זה, ידרשו מספר פעולות שמכשירות את חלל הפה והשיניים לקראת הטיפול. את כל אלה יבצע אורתודנט מוסמך שמומחה ליישור שיניים, לאחר שיאבחן את הבעיה ויבדוק את כל חלל הפה של אותו פציינט מבוגר, יבצע צילומי סיטי, רק לאחר מכן יוכל להחליט באיזו דרך כדאי לבצע יישור שיניים כראוי.


 

גשר בשיניים – עלות מול תועלת

 
אמנם הטכנולוגיות החדישות כיום נחשבות יחסית ליקרות, וגם במשך תקופת הטיפול ייתכן ותחושו אי נוחות מסוימת, אבל חשוב לזכור: בסופו של דבר יישור שיניים תורם הן למראה החיצוני שלכם, הן לשמירה על היגיינת השיניים והן לאיכות החיים שלכם.

לפרטים נוספים היכנסו - יישור שיניים בבת ים
 

 
שיניים עקומות זה לא סוף העולם. פנו עוד היום לד"ר טוקוב ונשמח לעמוד לשירותכם: 03-6345505