השתלות שיניים בבת ים

 
איך אומרים? חיוך מושלם פותח דלתות. אבל האמת שהוא הרבה מעבר לכך – הוא גם תורם לתחושת הביטחון העצמי במצבים חברתיים, בזכותו אנחנו זוכים לקבל מקומות עבודה, להכיר חברים וכמובן גם כך מתאפשר לנו לעשות דברים בסיסיים כמו לנגוס ולאכול כמו שצריך ולדבר ברור. אבל לצערנו, מצבים שונים גורמים לאובדן שיניים שעלול לפגוע הן בפן האסתטי והן בפן הפונקציונלי, ולכן מזל שיש השתלות שיניים.
 

השתלות דנטליות - המילה האחרונה ברפואת השיניים

 
שתלים דנטליים הם מקבעים קטנים שמזכירים בצורתם מעין ברגים, ועל גביהם מושתלות שיניים מלאכותיות. את השתלים רופא השיניים מכניס ישר לתוך הלסת העליונה או התחתונה, בהתאם לצורך השלמת השיניים החסרות. השתלים עשויים מטיטניום – סוג של מתכת חזקה במיוחד שידועה באיכותה ובעמידותה לאורך זמן ממושך. תפקידם הוא להחליף את השורש של השן שאבדה, ולאפשר מקום עגינה חזק לשן הסינטטית שתחליף אותה במקומה.
 
 
השתלות שיניים בבת ים
 
 

באילו מצבים צריך לבצע השתלות שיניים?

 
השתלת שיניים היא פתרון מעולה לכל מי שאיבד את שיניו בגלל נסיבות חיים כאלה ואחרות או למי שסובל משיניים הרוסות ושאמור לבצע תהליך של עקירת שיניים. מדובר בניתוח יחסית פשוט, עם למעלה מ- 95% הצלחה, והתוצאות גורמות למראה השיניים והפה להשתפר פלאים. כמו כן כמובן שלאחר הניתוח וההתאוששות ממנו חל שיפור ניכר גם באיכות החיים הבא לידי ביטוי בפן התפקוד היומיומי בזמן הדיבור והאכילה.
 

האם ניתן להימנע מהשתלת שיניים?

 
במקרים מסוימים אכן ניתן להימנע מהשתלת שיניים. אנשים רבים מעוניינים להימנע מטיפול זה לא רק בגלל הפחד מעצם העובדה שמדובר בניתוח בהרדמה, אך גם כי מדובר בהליך שנחשב יחסית ליקר. יש פתרונות טובים ויעילים, כגון התקנת גשר מעל שן חסרה או מעל מספר שיניים חסרות.

עם זאת שיניים מושתלות מחזיקות מעמד זמן רב יותר בהשוואה לגשר שעלול לקרוס. כמו כן על מנת להתקין גשר, יש צורך להשחיז שיניים בריאות בעוד השתלת שיניים אינה כרוכה בפגיעה בשיניים הבריאות. לכן כדאי להתייעץ עם הרופא ולבחון את כל האפשרויות העומדות לבחירתכם כשאתם עומדים לקבל החלטה.
 

השתלת שיניים זמן החלמה

 
השתלת שיניים היא תהליך כירורגי, ולכן תקופת ההחלמה מושפעת מכמה גורמים, הנוגעים לבריאותו של האדם, בריאות החניכיים ומצב העצם באזור המושתל. כשהשתלת השיניים נעשת באזור בריא, הכאבים צפויים לעבור לאחר מספר ימים, וההחלמה המלאה אמורה לקחת בין שלושה לארבעה חודשים, כשיש הבדל בין הלסת העליונה לתחתונה (מבחינת העצם הקיימת בכל אחת מן הלסתות). עם זאת, צריך לזכור כי בכל הנוגע להשתלת שיניים זמן החלמה עלול להשתנות ממטופל למטופל, מכיוון שזמן קליטת השתל בלסת הוא שונה.

באשר לתקופה שאחרי ההשתלה, כאשר התהליך בוצע בהצלחה, המטופל צפוי לחזור לתפקוד רגיל כמה ימים לאחר מכן, אך עדיין מומלץ לא לאכול מזון קשה מאוד שגורם למאמץ בעת הלעיסה במשך כל תקופת ההחלמה. יש לשים לב במיוחד למקרים כמו אדמומיות, נפיחות או חלילה חום גוף שעולה לאחר הניתוח, שיכול להצביע על בעיה בקליטת השתל לאחר התהליך.
 

 
אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ולתאם פגישת ייעוץ במרפאת השיניים, כדי לשמוע על התהליך ולקבל ייעוץ מקצועי מרופאי השיניים עתירי ידע וניסיון.