גשר בשיניים שקוף – מהו? מה היתרונות שלו? ולמה כדאי לעשות אותו?

 
כל אחד מאיתנו חולם על פה מלא שיניים ישרות ואסתטיות. בעוד אחוז קטן מהאוכלוסייה ניחן בכך באופן טבעי, רובנו זקוקים לעבודתו של האורתודנט על מנת להשיג את המצב המושלם הזה. עד לפני זמן לא רב הדרך להשיג זאת עברה דרך תקופה מתסכלת בה נדרשנו להשתמש בגשר מתכת מציק ובולט לעין, מה שחיבל מאוד במראה ובביטחון העצמי עד סיום הטיפול. כיום סוף כל סוף קיימת טכנולוגיה ידידותית יותר – גשר בשיניים שקוף. במה בדיוק מדובר? להלן כל המידע.

 

גשר בשיניים שקוף – האם זה באמת אמיתי?

 
גשר שקוף לשיניים הוא בדיוק כמו שהוא נשמע. אך לפני הכל, בואו נבין בשביל מה צריך בדיוק את אותו גשר שליווה דורות של ילדים (ומבוגרים) בגירסתו הישנה והבולטת לעין. ובכן, גשר לשיניים הוא למעשה מבנה ייחודי שכולל מערכת של סמכים שנצמדים לשיניים ובאמצעות רצועות מתכת מפעילים עליהן לחץ לשם השגת המראה הרצוי. השיניים חשות בלחץ, נעות לאיטן בתהליך הדרגתי ולמעשה מתיישרות. עד לא מזמן אותם הסמכים היו עשויים ממתכת בלבד, אך כיום ניתן למצוא אותם בצורתם השקופה כך שכמעט ולא ניתן להבחין בהם. מה שמאפשר את היצירה של גשר בשיניים שקוף הוא שימוש בפולימרים שקופים שמכילים חרסינה, מה שמקנה להם חוזק ועמידות לאורך זמן. החוטים המותחים אף הם שקופים כך שבסופו של דבר כמעט ולא ניתן להבחין כי האדם המשתמש בהם עובר טיפולים אורתודונטים. מלבד ליתרון השקוף, מדובר במערכת גשרים נשלפים שאותם ניתן (ורצוי) להסיר למספר שעות ביום, לצרכי ניקיון והיגיינת השיניים. בקיצור, מדובר בשיטת טיפול ידידותית בהרבה מבעבר.
 

יישור שיניים בלתי נראה

 
עוד אפשרות נהדרת לביצוע טיפול יישור שיניים מבלי להשתמש בגשר קלאסי בולט, היא מה שמכונה טיפול שיניים בלתי נראה, באמצעות קשתיות שקופות. אפשרות זו מתאימה למי שמצב השיניים שלו לא נורא כל כך מבחינת נראות, כך שהמקרה של התקנת גשר (שקוף או לא) לא מצדיק את העלויות. שיטה יישור שיניים זו כוללת הדפסה תלת ממדית של קשתיות שקופות שמתאימות בדיוק למידותיו של המשתמש בזכות צילומי הדמיה מדויקים, והן מוחלפות אחת לעשרה ימים בהתאם למידת ההתקדמות של התיישרות השיניים. הקשתיות אינן מכילות סמכים, הן ניתנות לשליפה בקלות והן שקופות לחלוטין. מדובר ביישור שיניים עדין, שאינו שורט את הלשון או החלק הפנימי של השפתיים (תופעה ידועה עם גשרי סמכים) ועם הרבה פחות לחץ שמורגש על השיניים. אין ספק כי זוהי שיטה מאוד נוחה שקל להתמיד בה בכל גיל, אך יחד עם זאת יש לדעת כי היא לא מיועדת למקרים קשים של שיניים עקומות.
 

 
שיניים עקומות זה לא סוף העולם. פנו עוד היום לד"ר טוקוב ונשמח לעמוד לשירותכם: 03-6345505