סובלים מכאבי שיניים לא מוסברים? ובכן, גם אם הצצתם בשן ולא ראיתם חור חדש, או שמדובר בכאב מסוג אחר שלא הכרתם, חשוב שתדעו שקיימות להיות מגוון סיבות שיכולות להביא לכאבי שיניים, כאבי לסת או כאבי חניכיים. במאמר הבא נציג לפניכם מגוון סיבות שיכולות להוביל לכאבי שיניים, כאבי חניכיים או כאבי לסת.

כאב שיניים בסוף היום, בלילה או בבוקר 


אחת מן התופעות הפחות מוכרות יחסית הנוגעות לשיניים, הוא "טחינת שיניים"  או "חריקת שיניים" בלילה, או מתוך לחץ במהלך היום. אנשים רבים נוטים ללחוץ את הלסתות חזק בעת לחץ, או להזיז אותן בדומה לטחינה רגילה של אוכל, בעת מצוקה, לחץ כאמור, ואף בלילה במהלך השינה. תסמיני המחלה כוללים וכאבים ואף רגישות בלסת, אם השיניים נשחקו ברמה גבוהה.


דלקת בחניכיים דלקת חניכיים לעיתים קשורה בקשר ישיר לבעיות בשיניים עצמם, ולעיתים לא. גם כאשר הדלקת רק בחניכיים, היא יכולה להקרין על השיניים עצמן, או להביא לרגישות בשן עקב חשיפה של חלקים בה. את הדלקת בחניכיים ניתן לבדוק בקלות, וגם לטפל בה על ידי תרופות במידת הצורך, מי פה ייעודיים ועוד. 


חור נסתר בשן 


כשאנחנו רגילים לחשוב על חורים בשיניים, אנחנו חושבים בד"כ על חור בולט, כזה שניתן לראות מהאזור החשוף בשן ובד"כ, הבעיה כוללת גם שינוי בצבע. אולם, חשוב לדעת כי חורים לעיתים מתפתחים גם במקומות נסתרים מהעין ואף מעיני רופא\ת השיניים, ויש צורך בצילום על מנת לחשוף אותו. חור כזה יכול להיווצר בין שיניים צמודות למשל או בחלקים התחתונים של השן, כשאר אוכל הצטבר ברווח שבין החניכיים לשן. 


סינוסיטיסמדובר בדלקת שאינה קשורה לשיניים, אולם היא מתרחשת בסמוך ללסת (בסינוסים ובתעלות האף ומכאן שמה), ובהתאם עלול להיווצר לחץ על האזור. אנשים רבים מכירים את תופעת כאב השיניים גם ללא דלקת חריפה במקרים של צינון כבד, שפעת וכד'. 
לפרטים נוספים מומלץ לפנות לרופא שיניים