בשנים האחרונות טיפולי רפואת השיניים האסתטית הולכים ומשתכללים ומציעים לאנשים טיפולים במחירים נוחים יותר מאשר בעבר. מכיוון שהאסתטיקה שלנו חשובה לנו, תשמחו לשמוע על טיפול שמחזיר לנו את החיוך ומראה שיניים צחורות ומתוקנות ולא שבורות, סדוקות או מוכתמות בצורה קיצונית, והוא מוצע במחירים נגישים לכולם. ציפוי קומפוזיט לתיקונים אסתטיים של השיניים נמרח כשכבה דקה של 0.3 מ"מ בפגישה אחת. החומר המתקדם והחזק יכול להחזיק מעמד בין חמש לעשר שנים, תלוי בתחזוקה של השיניים ובשמירה על היגיינה שלהן. כך שמי שמחיר ציפוי חרסינה יקר לו יכול ליהנות מחיוך נפלא גם במחירים נוחים יותר.

מהו קומפוזיט?בין החומרים הרבים שרפואת השיניים משתמשת בהם ישנו קומפוזיט, שהוא חומר פלסטי שמיוצר משרף ומודבק על השן בדבק חזק מאוד. הוא מתאים לתיקון פגמים אסתטיים בשיניים כמו סדקים ושברים ואף מצפה אותן נגד כתמים עקשניים שלא ירדו בשום צורה אחרת. הציפוי זול בהרבה מהחרסינה אולם איכותי לא פחות ומספק הגנה ופתרון מצוין לשיניים במחיר נגיש מאוד. כמו כן, היתרון הגדול שלו הוא שכאשר צריך להחליף חלק ממנו עם השנים, אין צורך להחליף את כל הציפוי אלא רק את הפינה הבעייתית. זה מקל מאוד על המטופל גם כספית וגם מבחינת הטיפול. הקומפוזיט מאפשר גם עיצוב של השן במקרה שהיא לא סימטרית או קטנה מדי יחסית לאחרות, וגם מאפשר לסגור רווחים גדולים מדי, כך שהאפשרויות לעבוד אתו רבות מאוד.

מה חשוב לדעת על הקומפוזיט?


בגלל הרבגוניות שלו ונוחות העבודה, הוא פתרון מעולה ומהיר מאוד לשלל בעיות אסתטיות שלא מחייבות עבודה מורכבת כמו בציפויים אחרים. את הציפוי עושים בפגישה אחת ואין צורך בשירותי מעבדה, כך שאפשר לבוא לרופא השיניים ולצאת משם באותו יום עם שיניים יפות ומתוקנות וחיוך בהיר וזוהר. קומפוזיט הוא חומר שמשמש לסתימות, כמו כן, ולכן משלבים אותו לפעמים טיפול אסתטי עם טיפול של סתימת סדקים או כיסוי השן בגלל נסיגת חניכיים. החומר הזה הוא באמת חומר מצוין לבעיות שונות ומכיוון שהוא אינו נופל בקלות ומחזיק מעמד שנים רבות, הוא דורש רק מעקב שנתי כדי לוודא שלא נשחק ושאתם שומרים על היגיינת השיניים שלכם נכון.


כיצד עובדים עם קומפוזיט?


כאמור, הטיפול עצמו דורש פגישה אחת וללא הכנות במעבדה. יש כמה טכניקות לציפוי בקומפוזיט אולם כולן מהירות ונעשות במקום. אם משתמשים בזה לסתימה עובדים אתו לאחר הרדמה מקומית ואלחוש המקום. בשאר המקרים אין צורך בכך והשן עוברת טיפול ניקוי, שיוף וחשיפה של האמייל כדי שאפשר יהיה להדביק את הקומפוזיט בצורה יציבה. את הקומפוזיט בוחרים לפי הגוון של השן כדי שיתאים לגוון ולאחר מכן מורחים חומרים מיוחדים לייצוב ולקליטת הדבק. לאחר הנחת הקומפוזיט אוטמים אותו ובסופו של דבר השן עוברת הליך זיגוג ששומר עליה.