איך לשמור על שיניים לבנות?

 
חיוך הוא אחד הדברים הכי בולטים ואטרקטיביים בפנים שלנו, הסיבה לכך היא שהעיניים שלנו נמשכות לחיוך באופן אוטומטי.
חיוך מעורר בנו רגשות חיוביים וחיבה כלפי האנשים שסביבנו ובזכות תשומת הלב האוטומטית הזאת השיניים הופכות להיות כרטיס הביקור שלנו.
אז איך תוכלו לשמור על שיניים לבנות ואסתטיות?
 

מה נותן לשיניים את הצבע שלהן?

 
קודם כל אנחנו רוצים להסביר מה יוצר את הגוון של השיניים שלנו באופן טבעי.
בחלק הפנימי של השן יש חומר שנקרא דנטין, הצבע הטבעי שלו הוא צהבהב. השכבה החיצונית של השן היא האמייל, שהוא חומר מעט שקוף.
כאשר שכבת האמייל שלמה ובריאה הגוון של השיניים ייראה לבן ובהיר יותר, לעומת מצב שבו שכבת האמייל דקה יותר, או כאשר שכבת הדנטין הופכת להיות עבה יותר – ואז השיניים מקבלות גוון אפרפר או צהבהב.
הגוון הטבעי של השיניים שלנו מושפע בין השאר מגנטיקה, וחשוב לדעת שגם בתהליך ההתבגרות יש תופעה של התעבות הדנטין ושחיקת האמייל, וזה גורם לצבע של השיניים להיות דהוי או כהה יותר.
 

התרומה או הנזק של אורח החיים

 
כל מיני הרגלים משפיעים על בריאות השיניים ועל צבען, למשל אנשים ששומרים על היגיינת פה טובה ולא צורכים הרבה משקאות ממותקים ובעיקר משקאות ומאכלים עם צבעים עזים כמו קפה, קולה, יין אדום, סלק וכדומה – עושים טובה גדולה לשיניים שלהם, ועוזרים לשמור עליהן בהירות ולבנות.
לעומת זאת שתייה של הרבה קפה וקולה, וכמובן גם עישון יוצרים בסופו של דבר הכתמה של השיניים והצהבה שלהן, גם כאשר לא מקפידים לשמור על היגיינת פה טובה, הדבר בא לידי ביטוי בצבע של השיניים.
 
איך לשמור על שיניים לבנות

איך תשמרו על שיניים לבנות?

 
עד עכשיו אתם כבר בטח יכולים לתאר לעצמכם שההמלצה העיקרית היא כמובן לשמור על היגיינת פה שכוללת צחצוח של השיניים לפחות פעמיים ביום ושימוש בחוט דנטלי פעם ביום.
פעם או פעמיים בשבוע אפשר להשתמש במשחת שיניים שמיועדת להלבנת השיניים (אבל לא כדאי להפריז בכך), כמובן חשוב ביותר להגיע לביקורת אצל רופא שיניים ולהסרת אבנית אצל שיננית לפחות פעמיים בשנה.
גם הצטברות של אבנית (פלאק) על השיניים יכולה ליצור הכתמה.

אם אתם אוהבים מאוד לשתות קפה, יין וכדומה, כדאי לעשות את זה עם קש כדי לצמצם את המגע בין המשקה לבין השיניים, או לפחות להקפיד לצחצח את השיניים מיד לאחר מכן.
לגבי עישון – ובכן, גמילה מעישון או לפחות הפחתה של כמות הסיגריות תחולל פלאים במצב השיניים, וכמובן תתרום לבריאות שלכם בעוד הרבה מאוד דרכים.

אם כל הדברים הללו לא עזרו ואתם בכל זאת לא מרוצים מהגוון של השיניים, יש אפשרויות שונות של טיפולי הבהרה או ציפוי מחדש של השיניים.
כדאי להתייעץ עם רופא השיניים, כדי לבחון את המצב ולבחור את הטיפול הכי מתאים.
 
לתיאום בדיקה וטיפול אצל השיננית שלנו, אתם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום: 052-9123873